Небанальна Туреччина. Каппадокія

Каппадокія в Туреччині – унікальне місце з дивовижним ландшафтом. Історичний регіон утворився ще в першому тисячолітті до нашої ери. Серед химерних скелястих утворень ховаються найдавніші поселення.

Старовинна назва цієї місцевості – «Країна прекрасних коней», а в ранніх писаннях було згадано староперсидську назву Хаспадуйя. За ще однією версією назва походить від хетського «katta peda» або «місце нижче столиці».

Каппадокія знаходиться в східній частині Малої Азії і зараз є частиною сучасної Туреччини. Більшість території – це рівнина на висоті близько 1000 метрів над рівнем моря. З південного боку Каппадокія оточена горами Ерджіяс і Хасан. Тут немає свого виходу до моря, але зате проходять річки Кизил-Ірмак і Ешиль-Ірма. Першу ще називають Червоної річкою через домішки глини. Крім того, в Каппадокії є солоне озеро Туз.

Де зупинитися в Каппадокії?

Гьореме – найпопулярніше місто у мандрівників. Воно знаходиться в самому центрі однойменної долини. Тут є навіть цілі печерні готелі. В Ургюпі багато комфортабельних готелів, шикарні ресторани, магазини і сувенірні лавки.

Кайсері – дуже розвинене місто з аеропортом. Йому обов’язково варто приділити хоча б кілька днів, щоб погуляти по старих кварталах. Місто Невшехір – це столиця Каппадокії. Тут можна відвідати старовинний форт, розташований на пагорбі, пройтися по місцевим крамничкам або скуштувати хорошого вина в ресторанах.

Аванос – невелике гончарське містечко біля річки і скель Зельва з цікавими поселеннями. Аксарай знаходиться біля печерної церкви в долині Іхлара. Мрієте про таку цікаву та дивовижну відпустку у турецькій Каппадокії? Звертайтеся до туристичної агенції «Поїхали з нами!»!

Чим цікава Каппадокія?

Природа створила дивовижний ландшафт Каппадокії близько шістдесяти мільйонів років тому. Вода і вітер століттями точили камінь і сформували незвичайні стовпи, піраміди і хвилясті каньйони. Основна порода тут – вулканічні туфи, які набагато м’якші за більшість інших порід, тому більш схильні до ерозії.

Вважається, що перші поселення в Каппадокії з’явилися десь в п’ятому тисячолітті до нашої ери. За весь час існування вона була частиною багатьох держав того часу: Хеттської, Перської, Римської та Османської імперій. Вона також згадується в Біблії. Саме звідси постачали рабів в Рим, і довгий час це було головним джерелом доходу регіону. У 1923 році Каппадокія приєдналася до Туреччини.

Що подивитися в Каппадокії?

Головна визначна пам’ятка – національний парк Гьореме. Це музей під відкритим небом, оточений містами Невшехір, Ургюп і Аванос. Парк являє собою цілий комплекс скельних утворень, печер, монастирів і церков.

Печерні поселення Каппадокії служили притулком для ранніх християн. Люди вискрібали собі житла прямо в вулканічних туфах. Так будувалися житлові будинки, церкви і господарські приміщення. Всього на території Каппадокії на сьогоднішній день виявлено шість підземних міст.

Не менш мальовничі в Каппадокії численні долини. Одна з найпопулярніших – Долина Любові, розташована між Учхісаром і Чавушином. Цікава і Голубина долина. Тут розташовані скельні голубники.

По дорозі від Анкари до Каппадокії знаходиться друге за величиною озеро в Туреччині. Це солоне озеро Туз глибиною близько 2 метрів. Вода в ньому така солона, що в літрі міститься близько 340 грамів солі. Іноді водорості забарвлюють воду в червоний колір. У південній частині озера можна помилуватися популяціями рожевих фламінго.

Найпопулярніша розвага в Каппадокії – польоти на повітряній кулі. З висоти відкривається вид, від якого захоплює подих.

Подаруйте собі незабутню подорож

Залишіть заявку, щоб наші менеджери знайшли тур який підходить саме для вас

form